Haber

Son Dakika: Libya’daki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 11 bin 300’e çıktı

Libya’yı vuran Daniel Kasırgası nedeniyle su baskınlarının yaşandığı ülkede bilanço ağırlaşıyor. Libya Kızılayı’ndan yapılan son açıklamada sel nedeniyle ölenlerin sayısının 11 bin 300’e çıktığı bildirildi.

Ülkenin doğusunu vuran kasırga nedeniyle oluşan şiddetli yağışlar ülkede su baskınlarına neden oldu. Sel felaketinin ilk gününde 1000’den fazla ölüm bildirildi. Libya Kızılayı’ndan yapılan son açıklamada ölü sayısı 11 bin 300’e yükseldi.

96 SAAT SONRA İKİ KİŞİ KURTARILDI

Libya’nın doğusunda Temsilciler Meclisi (HoR) tarafından atanan hükümetin Sağlık Bakanlığı, arama kurtarma ekiplerinin selden 96 saat sonra iki kişiyi kurtardığını duyurdu. Sayın Başbakanın atadığı hükümetin Sağlık Bakanlığı’ndan konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

Selden en çok etkilenen Derna’da, felaketten 96 saat sonra Libyalı arama kurtarma ekiplerinin 26 yaşındaki Nabil Mansur Süleyman ile 34 yaşındaki Ramazan el-Feyturi’yi enkaz altından canlı olarak çıkardığı belirtildi.

DERNE’DE 2 BİNDEN FAZLA KİŞİ GÖMÜLDÜ

Libya’nın doğusunu vuran sel felaketi nedeniyle Derna kentinde hayatını kaybeden 2 binden fazla kişinin naaşları toprağa verildi.

LİBYA’DA sel felaketi

Orta Akdeniz’de etkili olan “Daniel” fırtınası, 10 Eylül’de Libya’nın doğusundaki Bingazi, Beyda, Merc, Suse ve Derna kentlerinde su baskınlarına neden oldu.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti, sel felaketinde binlerce kişinin öldüğünü, binlerce kişinin de kayıp olduğunu duyurdu.

kandiraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu