Haber

Edirne’de Gençlere Yönelik Dezenformasyona Karşı Eğitimler Devam Ediyor

Edirne’de İl Emniyet Müdürlüğü Dezenformasyon Çaba Merkezi Uyum bünyesinde özellikle gençlere yönelik Dezenformasyon Çaba eğitimi devam ediyor.

2023 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında bilgi kirliliği, saçma sapan haberler ve saçma sapan haberlere karşı “Dezenformasyonla Mücadelede Kurumlar Arası İşbirliği” Projesi kapsamında özellikle sosyal medyadaki dezenformasyonun anlatılması amacıyla program hazırlanmıştır. kara propaganda.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu Edirne Bölge Müdürlüğü, İl Gençlik ve SporMilli Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilay Derneği Edirne Şubesi tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Edirne pilot il olarak seçildi.

Protokol ile Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı okullarda, Gençlik Dairesi’nde ve öğrenci yurtlarında eğitim verilmeye başlandı.

Eğitimlerin genç hedef kitlenin yanı sıra kamu, kurum ve kuruluş çalışanlarına ve çeşitli yaş gruplarından hedef kitlelere de verilmesi planlanmaktadır.

İletişim Başkanlığı Edirne Bölge Müdürü Uğur Ülgen, Genç Ofis’te gençlere yönelik düzenlenen eğitimde dezenformasyonla mücadelede kullanılan kavramları anlattı.

Ülgen, projenin dezenformasyona karşı daha az dirençli ve sosyal medyaya en çok maruz kalan gençleri farklı öğrenme teknikleri kullanarak bilgilendirmek, daha sorumlu bir medya okuyucusu ve sosyal medya kullanıcısı olma konusunda farkındalık yaratmak ve sosyal medya ile ilgilenmek amacıyla başlatıldığını anlattı. dijital medyadaki dezenformasyonla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu