Haber

Deprem sonrası istifa eden Kızılay gönüllüsü Şeyma, yardıma koştu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından Kızılay, gönüllüleri ile yaraları sarmaya devam ediyor. Gönüllülerin bir kısmı istifa edip deprem bölgesine yardıma koşarken, bir kısmı da tatilini bırakıp hayır gönüllüsü oldu.

Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde kendisine verilen beslenme ve kan temini misyonu için tüm ekiplerini seferber eden Kızılay, depremden etkilenen 10 ilde gönüllüleri ile yaraları sarmaya devam ediyor. Yardım faaliyetlerine destek olmak isteyen vatandaşlar gonulluol.org platformunda açılan görevlere başvurarak gönüllü olarak çalışmalara dahil oluyor.

DEPREM MAĞDURLARINA YARDIM İÇİN BÖLGEYE YOL GÖSTERİYOR

23 yaşındaki Şeyda Çırak, deprem haberini alır almaz çalıştığı Aydın’da marketten istifa ederek hızla bölgeye gitti. Daha önce sağlık eğitimi alan Çırak, Kızılay Gönüllüsü olarak arama kurtarma ekiplerine ve enkaz başında bekleyen ailelere destek veriyor. Enkaz alanından ayrılmıyor ve enkazdan kurtarılan kedisiyle enkaz alanında uyuyor.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER DEPREM BÖLGESİNE İLAÇ VE HİJYEN MALZEMESİ GETİRDİ

İstanbul’da yaşayan konservatuar öğrencisi Yiğit Çalık ve sporcu Uras Uçanoğlu, depremden 5 saat sonra bölgeye gelmeleri için Kızılay yetkilileriyle iletişime geçti. Depremin ikinci gününde çevrelerinden topladıkları ilaç ve hijyen malzemeleriyle özel araçlarıyla yaraları sarmak için Gaziantep’e geldiler.

DEPREMİN OLDUĞU İLK GÜNDEN BU YANA ÇİFT GÖNÜLLÜ HATAY’DA

Grafik tasarımcı ve ressam Ahmet Enis Gürcan ve psikolog eşi Tuğçe Gürcan, deprem haberini İstanbul Üsküdar’daki evlerinden aldı. Hatay’a doğru hızla yola çıkan çift, bölgedeki beslenme faaliyetlerini pekiştirirken bir yandan da ruhsal travmalara karşı manevi ilk yardım uyguluyor.

TATİL İÇİN GELDİĞİ MERSİN’DE DEPREM MAĞDURLARINA GELDİ

Gümüşhane Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümü öğrencisi Ömer Faruk Ilgaz, tatil için geldiği Mersin’de depreme yakalandı. Kızılay grubuyla iletişime geçen Ilgaz, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne kendi isteğiyle kaydoldu. Spor Kurbanlarla kendi salonunda ilgilenir. Depremzedelere gıda, giyecek ve hijyen malzemeleri dağıtmayı görev edinmiştir. Gece boyu mağdurların yanında olan Ilgaz, mağdurların yemeklerini yediriyor ve kişisel bakımlarında yardımcı oluyor.

TATİL İÇİN GELDİĞİ MERSİN’DE DEPREM MAĞDURLARINA GELDİ

Gümüşhane Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümü öğrencisi Ömer Faruk Ilgaz, tatil için geldiği Mersin’de beyin sarsıntısı geçirdi. Kızılay grubuyla iletişime geçen Ilgaz, kazazedelerle Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda seve seve ilgileniyor. Depremzedelere gıda, giyecek ve hijyen malzemelerinin dağıtımında görev alır. Gece boyu mağdurların yanında olan Ilgaz, mağdurların yemeklerini yediriyor ve kişisel bakımlarında yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu