Yaşam

İsmini ‘Ol’ olarak değiştirmek isteyen Belçim Bilgin, nedenini açıkladı

31 Ocak’ta Beşiktaş Gayrettepe’de 41’inci yaşını sevdikleriyle birlikte kutlayan Belçim Alım, geçtiğimiz günlerde adımı “Ol” olarak değiştireceğim açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Doğum gününe ait birçok fotoğraf paylaşan Belçim Alım, bu sözlerine açıklık getirdi.

Belçim Bilgin

Bir programda “Adının önüne başka bir isim koyuyorsun” yorumu üzerine isminin ‘Ol’ olacağını belirten Bilgin, “Henüz yapmadım ama düşünüyorum; Ol” dedi. … ‘Merhaba Be’ mesela. “İsimlerimizin pek bir önemi yok, ismime çok aşığım” diyen oyuncu, ismini neden Be olarak değiştirmek istediğini açıkladı.

Belçim Bilgin

Oyuncu, “Aslında adımı değiştirmiyorum. Yabancı arkadaşlarım adımı söylemekte zorlandıkları için ismimin ‘Ol’ olarak anılmasını istememin tek nedeni budur. Onlar için çok daha rahat. “İsmimi çok seviyorum, başka Belçim yok” diye açıkladı.

Belçim Bilgin

Belçim Alım kimdir?

1983 yılında Ankara’da Kürt asıllı bir ailede dünyaya gelen Belçim Bilgin, baba tarafından Diyarbakır, anne tarafından Mardin ve Batman’lıdır. Yaklaşık 2 yıl Paris’te yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndü ve oyuncu Yılmaz Erdoğan ile evlendi.

Sıfır Kilometre, Sevgilimi Hatırla, Dol, Güz Paması, Yol Dostim, Güldunya, Aşk Tesadüfleri Sever, Keşanlı Ali Destanı, Gergedan Mevsimi, Kelebeğin Rüyası, Cebim’de Yabancı ve Hekimoğlu gibi birçok yapımda rol alan oyuncu, ödül aldı. Hekimoğlu dizisindeki karakteriyle büyük beğeni topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu