Haber

70 Yaşındaki Hatice Nine Dolandırıcıların Tuzağına Düştü: 1,5 Milyon TL Değerindeki Altınını Çaldılar

Kastamonu’da kendisini “jandarma” olarak tanıtan bir kişi, 70 yaşındaki Hatice Karaca’yı, “Merhum ismini söyledi, eve gelip altınların fotoğraflarını çekeceğiz” diyerek kandırdı. Eve gelen dolandırıcı, 1.5 milyon değerindeki altını alıp ortadan kayboldu.

Olay, Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Aşağıkayı köyünde meydana geldi. İddiaya göre Hatice Karaca, telefonda kendisini ‘jandarma’ olarak tanıttıktan sonra evine fotoğraf çektirmek için gelen kişiye altınlarını verdi.

Altınları aldıktan sonra evden kaçmaya çalışan şüpheli, taksi şoförü Yakup Kurt’un cep telefonunu onu durdurmamak için alıp yere fırlatıp kaçtı.

Çevredeki vatandaşların olayı haber vermesi üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Gruplar şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

1,5 değerindeki altının çalındığını belirten Karaca, arayan kişinin bir cinayet hakkında konuşmak istediğini belirterek, “Arayan kişi ‘Ölen kişinin altınlarını çaldılar’ dedi. Öldüren kişileri yakaladık. İsminizi söyledi. .Eve gelip altının fotoğrafını çekeceğiz.’ ‘Altın falan var’ dedim. ‘Hayır’ dedim ama yine geldi. Ayrıca tanıdık bir taksi şoförüyle birlikte geldi. Daha sonra altını alıp kaçtı. 10 gram, 10 bilezik, 10 çeyrek altın, 13 yarım altın ve 10 cumhuriyet altını vardı, bir sürü altın vardı” dedi.

Köyün Muhtarı Ersin Çoğamış, dolandırıcıların başkalarını da aradığını belirterek, ‘Bugün 3 vatandaşı aradılar. Hepsine aynı senaryoyu anlattılar. Vatandaşlar durumu bana anlattı. Köy halkını da dikkatli olmaları konusunda uyardım ama maalesef o dönemde 4. kişi olarak Hatice Karaca’yı çağırdılar. Ama onu durduramadık. Hırsız 1,5 milyon TL değerindeki altını çalıp kaçtı. Yetkililerle birlikte her yere bakıyoruz.’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu